Srpen 2012

Dungeon Keeper

18. srpna 2012 v 20:48 | Článek pro vás napsal Míla |  Fantasy - Člověk by neměl snít, pokud ve své sny nevěří.
Zdravím všechny čtenáře, dnes jsem si pro vás připravil pár řádků o originálním počinu z roku 1997.


Jde o krásnou hru Dungeon Keeper, kde si vytvoříte vlastní podzemní království. To co mě na této hře tolik zaujalo je fakt, že podzemní město jehož stavba je hlavní součástí hry, si do poslední chodbičky vytváříte sami podle sebe.

Na počátku jednotlivých kol disponujete jen malou místnostností (srdcem vaší říše) a na pomoc máte pár "permoníků". Takže pokud máte v plánu například začít se stavbou líhní pro podzemní potvory, jednoduše zakreslíte "permoníkům" přesný tvar a rozlohu síně a už jenom pozorujete jak od nich lítá zemina. Jednotlivé sekce můžou sloužit například jako pokladnice, mučírna, knihovna jako ubytování či cvičiště pro potvory a tak dále a tak dále.

Každou chodbu co spojuje tyto síně si naplánujete do poslední zatáčky a vylepšíte něakým spolehlivým druhem brány, či šikovnou pastí. Bezpečnost je třeba, protože nejste jediní kdo obývá podzemí. V této hře hrajete "záporáky" disponujete rozmanitou havětí a v různch kolech se musíte vypořádat s kupou uhlazených plechovek (rytířů) co obývaji povrch. A pokud vám cvičení stále silnějších potvor a jejich směrování k bojišti stále nepřináší výtězství, můžete vzít vše do svých rukou, vtělit se do libovolné potvory a tak například v kůži velké slizké potvory plivat oheň na plechovky.

Za zkoušku nic nedáte a tak vřele doporučuji hru například vygooglit a bezplatně stáhnout, stojí to za to.