Říjen 2011

Návštěva

23. října 2011 v 11:57 | Článek pro vás napsal Míla |  Small cave - Útočiště pro každého kdo utíká před světem.
Pivo, žrádlo a MTG (Magic: The Gathering), perfektní kombinace, která zaručí příjemně prožitej večer a spoustu zábavy. Včera jsem se stavil U Rytíře za Pathesem a ženou co mu nasadila chomout, na pár žejdlů točenýho. Nakonec jsem skončil u nich doma u velmi dobrého vepřového pohoštění. Snad množství Kozlů v láhvi co jsem popil zapříčinilo že moje armáda byla dvakrát nemilosrdně poražena. Na příště sestavím lepší balíček, popiju méně Kozlů v láhvi a pojím více masa. Zjistil jsem že ti dva jsou naprosto pozadu pokud jde o základní vědomosti! Aco tím myslím? Dostalo se mi od těch dvou doznání, že doposud neviděli třetí díl Narnie a s Potterem skončili u Fénixova řádu. Brrr musím to co nejdřive napravit.

Tenhle týden mě opravdu pobavil jeden vtip, musím se o něj podělit :

Paní učitelka vyvolá Deža k tabuli a říká ''Řekni mi pranostiku na únor..
Dežo odpoví: ''Únor bílý, sílí pole..
Paní učitelka: ''Výborně, ale zkus to tak, aby se to rýmovalo..
Dežo: ''Únor bílý, sílí pole, píčo vole"

Noční tvor

18. října 2011 v 2:13 | Článek pro vás napsal Míla |  Small cave - Útočiště pro každého kdo utíká před světem.
Je něco kolem půl druhé ráno a já ani za nic nemůžu spát. Moje večeře v podobě, kombinace malinového kefíru a trsu růžových hroznů mě dostala pryč z lůžka. A noční směnny v práci mi vzaly jakoukoliv šanci v tuhle hodinu znovu usnout. Takže jsem se opatrně vyhrabal z peří a po špičkách opustil obývák, tak aby vrzání parket nevytrhlo mojí drahou ze sna. Teď už jsem bezpečně v kuchyni u počítače a přemýšlím nad něakou malou svačinkou.

Bojím se v tuhle dobu něak zatěžovat žaludek a tak chci z lednice uzmout jen něco malého, ale jako první na mě kouká hrnec s gulášem co jsem včera dělal a tomu žádný chlap prostě nemůže odolat. Musím se pochválit, guláš je perfektní a opravdu pikantní, tak jak ho mám rád. No a teď co dál? Spát se mi opravdu nechce, tak využiju to ponocování pro něco smysluplného, zakousl jsem se do překládání mojí milované klasiky The Elder Scrolls III: Morrowind. Doufám že ta moje nespavost bude mít alespoň něaký prospěch a já přeložím pěknej kus Dialogů. Jinak všem kdo čtou můj blog přeji příjemný a ničím nerušený spánek.

Zvláštní bydlení, pouze fotočlánek.

8. října 2011 v 6:00 | Článek pro vás napsal Míla |  Small cave - Útočiště pro každého kdo utíká před světem.
Floating House


Hang Nga


Hobbit motel
Ice Hotel


Japanese Tree

Nautilus House

Stone House
Wilkinson Treehouse

Upside down :-)
Tak v které by jste chtěli bydlet ?

Alager - Resto

7. října 2011 v 6:00 | Článek pro vás napsal Míla |  Karetní hry - Osud míchá karty, my hrajeme.
Karty pro tuto hru použijte "whistové" (polovina žolíkovích karet, bez žolíků = 52karet)

Hra je pro dva a více hráčů

Karty v Alageru mají hodnoty 2,3,4,5,6,7,8,9,10,J=10,Q=10,K=10,A=11

Cílem hry je, dát dohromady tři karty, mající co nejvyšší bodovou hodnotu.

Průběh hry :

Karty je třeba zamíchat a každému hráči rozdat po třech kartách. Další tři karty se položí aversem ( přední stranou/lícem ) vzhůru na stůl. Každý si postupně může vyměnit buď jednu, nebo všechny tři své karty.
Při výměně karet jsou tři možnosti:
1) odložit kartu a vzít si vrchní kartu z balíčku.
2) vzít kteroukoli kartu ze tří vyložených a nahradit jí nepotřebnou kartou ze svojí ruky.
3) vzít všechny vyložené karty a dát na jejich místo své.

Výměna karet postupuje stále dokola, a každý hráč má právo provést jednu ze tří možných výměn, když na něj přijde řada. Měnit není povinnost, řekne-li hráč dál, znamená to že se výměny vzdává. Řeknou-li dál všichni hráči po sobě, vyložené karty se vsunou dospod hromádky a nahradí se třemi vrchními.

Sčítat dohromady můžete jen karty jedné barvy. Hráč, který se domnívá, že má dostatečný počet bodů, řekne konec. Ostatní mohou provést ještě jednu výměnu a partie se tím uzavírá. Všichni pak vyloží svou trojici a kdo má nejméně hodnotný list prohrál.

Hráč, který má v ruce dámu, krále a eso jedné barvy, ohlásí alager, a okamžitě tak zakončí hru. Ostatní už nesmějí žádnou další kartu vyměnit. Vlastník alageru vyhrává.

Život bez elektřiny

6. října 2011 v 6:00 | Článek pro vás napsal Míla
Téma tohoto týdne je prý "život bez elektřiny" takže tady je můj článek :-) :


Nebudu psát o tom co vše by bez elektřiny nebylo, to je určitě zřejmé. Ani nebudu psát jak si takový život nedokážu představit, protože to já dokážu. A takový život bych si opravdu moc přál a tady jsou moje důvody:

Mám raději světlo pochodně, nežli světlo zářivky.
Mám raději plamínek svíčky, nežli záři žárovky.
Mám raději pohled na krb, nežli pohled na radiátor.
Mám raději projížďku na koni, nežli jízu elektromobilem.
Mám raději pohled na louky okolo Týna nad Vltavou, nežli na Temelín.
Mám raději oblohu plnou hvězd, nežli pouličních lamp.
Mám raději rukopis bližního na dopisovém papíře, nežli sms.
Mám raději setkání s přáteli, nežli facebook.
Mám raději četbu knížky, nežli čučení do televize.
Mám raději koncerty, nežli ilegálně stažené mp3.


A je lepší pivo ze 7mého schodu, nežli z lednice !!!

Warhammer Fantasy Battle

5. října 2011 v 6:00 | Článek pro vás napsal Míla |  Fantasy - Člověk by neměl snít, pokud ve své sny nevěří.
Warhammer je úžasný fantasy svět, který můžete poznat například prostřednictvím jedné z více než 30ti knih. Existují také jisté odnože jako například Warhammer 40K který je zasazen do kombinace sci-fi/fantasy. Takže teď když máme jasno v tom co je Warhammer, mohu začít psát o tom co znamená pojem Warhammer Fantasy Battle :-) . Strategická stolní hra, asi tak by se tohle dílo dalo nazvat, ovšem jsou v tom mezery, jelikož někdy na tuto hru stůl opravdu nepostačí a ve většině strategických her si nemusíte figurky tak pracně shánět. Takže do žádné škatulky bych Warhammer Fantasy Battle prostě neřadil, dle mě je to unikátní druh hry.
Tak a co je tedy k takové zvláštní hře potřeba. Pokud chcete začít, určitě se hodí spousta informací, nejlépe od někoho kdo už má něaké zkušenosti. Hra tkví ve střetu dvou, nebo více armád, dvou nebo více hráčů. Armády jsou různě veliké od desítek bojovníku, třeba i po stovky. Pro úplný začátek je třeba, tak jako v každé strategii zvolit si rasu za kterou budete hrát a je z čeho vybírat. Warhammer Fantasy Battle nabízí kolem 16ti originálních ras. K té která je vám nejbližší si pořiďte/kupte danný bojový manuál, kde se dočtete všechny podrobnosti, od obecných informací po jednotlivé schopnosti členů vaší armády.
Taková armáda je vždy naprostý originál a teď se dozvíte proč. Když máte zvolenou rasu za kterou chcete bojovat, můžete začít s tvořením vlastních jednotek. Každou kulisu, každou jednotku a každý druh nestvůry kterou vaše rasa disponuje si nejdříve musíte pořídit ve formě modelu. Modely je možné pořídit jak v obchodech s fantasy tak v online-shopech a doporučuji si s první várkou modelů objednat i barvy, protože každý model je třeba vlastnoručně nabarvit!
Když se sbírka modelů kterou máte, dá již nazvat armádou, je načase směle vyrazit do boje. Pomocí internetových stránek věnujících se hře si najděte soupeře, nebo turnaj a běžte vyzkoušet své dovednosti vojevůdce. Pravidla vám možná z počátku nepříjdou jednoduchá, ale tak to bývá s každou hrou. Takže pokud ste se někdo rozhodl bojovat, přeju vám hodně zdaru!Pohádkové bydlení, alá hobit.

4. října 2011 v 6:00 | Článek pro vás napsal Míla |  Fantasy - Člověk by neměl snít, pokud ve své sny nevěří.
Pán prstenů, Středozem, fantasy svět který by mnoho z nás ihned vyměnilo za ten náš. Samozřejmě že tam někdy za stromem čeká lapka a čas od času se prožene zemí válka, ale ti co žijí stranou toho všeho například v Hobitíně, ti mají doslova pohádkový život. Kraj je krásné místo plné zelených kopců, zlatých luk a třpytivých říček, místo kde bych chtěl žít.

A co se mi opravdu na tamním způsobu života líbí jsou domy jako takové, abych byl přesný, tak žádné domy ale nory. Taková hobití nora je uvnitř krásná, nikde nepotkáte žádný beton, omítku a plastová okna, ale kmeny, kořeny, krásné dřevěné obložení a nábytek. A je krásná i navenek, dokonale splývá s okolím, jde vlastně o zelený kopeček který se liší od ostatních tím, že má okénka a velké dřevěné dveře. Kdo si myslí že takové bydlení je jen v pohádkách se škaredě plete rodina brita jménem Simon Dale (32let) by mohla vyprávět:
Znáte pojem Gamebook?

3. října 2011 v 6:00 | Článek pro vás napsal Míla |  Fantasy - Člověk by neměl snít, pokud ve své sny nevěří.
Každý z vás již zcela určitě držel v rukou knihu. Snad ani není třeba psát o tom jak krásné příběhy můžete v knihách najít. Poté co znáte příběh můžete své pocity z probrat s přáteli kteří jej také znají a dlouze o ději hovořit. Když čtete něakou knihu podruhé, příběh si připomenete, znovu jej prožijete a opět máte například téma pro rozhovor, pro příjemné sdílení pocitů z knihy.

Gamebooky jsou také knihy, ale až se dostanete na konec příběhu, až pujčíte kniku přátelům, až společně posedíte v čtenářském klubu a začnete debatovat o příběhu, tak zjistíte že každý příběh je originál. Všichni jste přečetli stejnou knihu a každý jste se dočetl/prožil něco jiného, jiný příběh.Pokud budete tu samou knihu číst podruhé, bude děj opět jiný. Gamebook (game=hra ; book=kniha) je druh knihy kde si děj vytváříte částečně sami, kde se můžete rozhodnout jestli se pokusíte zabít mořskou příšeru co zaútočí na vaši loď, nebo raději zavelíte pokus o útěk před tím monstrem. Jestli záhadného cizince přesvědčíte aby se přidal k vašemu dobrodružství, nebo ho jen přátelsky pohostíte, okradete či zamordujete. Jestli na pěšině odbočíte vlevo, na slunné pole co při poryvech větru zpívá líbeznou píseň zlatých klasů, nebo snad odbočíte v pravo do černočerného kvílejcího lesa. Volbu můžete učinit dle vašich pocitů, nebo pomocí logického úsudku a někdo, někdo nechá volbu na náhodě.

Neváhejte a prožijte alespoň jeden příběh, kde hlavní postava činí to co vy si usmyslíte. Příběh v kterém půjde družina tam kam vy budete chtít. Pokud můžu doporučit, tak srdce této literatury a jistota dobrého příběhu jsou ukryta v knihách od autorů Steve Jackson a Ian Livingstone. Navštivte nejbližší krámek a pořiďte si něaké jejich dílo. Přeji vám příjemné čtení a hodně štěstí.

Mindmap

2. října 2011 v 6:10 | Článek pro vás napsal Míla |  Small cave - Útočiště pro každého kdo utíká před světem.
Mindmap (myšlenková mapa) je způsob jak si udělat v hlavě pořádek. A jak? No přenesením myšlenek, jejich vazeb a myšlenkových pochodů na papír (dnes už i do pc programů), protože když člověk vidí vše zobrazené před sebou, na jednom místě, popřípadě s obrázkovým znázorněním, několikanásobně snáž pak lidská hlavička vše pochopí a tak se zorientuje i ve věci značně složité, komplikované.Mindmap se dá aplikovat téměř na vše ve vašem životě, velmi praktitcké je kupříkladu ji aplikovat přímo na vás. Takže jak na to, pomocí tužky a papíru, nebo něakého pc programu si vytvořte novou mapu, pokud má být např. o vás tak do středu papíru napište své jméno a kolem něj, obláček, kroužek, rám, cokoliv se vám zlíbí, nemusíte jednotlivé body rámovat vůbec ale určitě to s ohraničením budí lepší dojem. Tak a teď některé příklady, dejme tomu že vás poslední dobou trápí určité nepříjemné skutečnosti, takže někde stranou udělejte buňku jméném "problémy" ,nebo "to špatné" a spojte jí s první buňkou (ta s vaším jménem). Spojili jste dvě skutečnosti co spolu přímo souvysejí (Vy, máte problémy) je to podobné jako strom života, který se dříve užíval k zobrazení rodokmene tj. rodinných vazeb. Tak teď okolo chlívečku jménem "to špatné" vytvořte nové buňky obsahující vaše současné problémy např. účty, vánoční dárky, maturita, stěhování. A takhle pořád dál, takže od buňky "účty" můžou vést spoje k buňkám jako "nájem", "nápady na zlepšení" , "shánět brigádu" a od chlívku s nápisem "vánoční dárky" povedou další a další spoje, třeba k lidem kterým dárek musíte koupit a u každého z nich co má rád a tak dále a tak dále.

Nakonec se vrátíte ke svému jménu a od něj povedete čáru k okénku s nápisem "vztahy" a k takovému okénk přípojíte nové obláčky jako "Moje nároky" , "Jak zlepšit svoje šance" , "Dobré triky" a zase jedete dál. Vazby doplňujete a přepisujete a velmi často vám taková mapa pomůže, poradí, ukáže situaci ve snadném a pochopitelném znázornění. Mindmapy se proto používají ve světových firmách k prezentacím a téměř při každém brainstormingu. Takže pokud vás napadá kde mapu aplikovat, určitě ji vyzkoušejte.

Očekávaná pošta 2

1. října 2011 v 6:10 | Článek pro vás napsal Míla |  Fantasy - Člověk by neměl snít, pokud ve své sny nevěří.
Článek sepsán dne 30.9.2011
Zveřejněn dne 1.10.2011

Od počátku stávajícího týdne, netrpělivě očekávám zásilku. Vždy když si objednám něco pro sebe, pro radost tak jsem netrpělivý a nejradši bych balíček se zásilkou obdržel okamžitě jak odbouchnu objednávku. A i tentokrát jsem během každého dne čekání, vykonal nehorázný počet návštěv webové stránky kde se uvádí aktuální stav zásilky. Dočkal jsem se stavu "dokončeno" a nyní jsem vkládal všechny své naděje do české pošty, aby balíček doručila před veekendem. A tady je objednávka v celé své kráse, moje milovaná 2011852 :-)
Dnes ráno, cestou od zubařky, jsem to vzal přes poštu, sice jsem nedostal do rukou žádnou výzvu k vyzvednutí zásilky, ale pošta je blízko a já tam i tak mívám něaké to psaní k vyzvednutí (odnos). Paní za přepážkou pro mě žádné psaní neměla, ale za to balíček a poznámku o tom jak brzy si pro balíček jdu. A tady je obsah balíčku po zuřivém přetrhání lepící pásky a lovem v polystyrenové vycpávce :

Dnes už toho víc nenapíšu, plánuju se na zbytek dne ponořit do tajů Magic:The Gathering a do temných vod sestavování balíčku.