Září 2011

Vlastní tvorba: Zvláštní hostina (kterou nikdo nepřežil)

30. září 2011 v 6:05 | Článek pro vás napsal Míla |  Úmění - Umění není chléb, nýbrž víno života.


Slizký červ se dere tmou,
žvýká maso v rozkladu,
když razí cestu ledvinou,
má radost z toho pokladu.
Nejradši má zbytky krve,
kde céva orgán protíná,
tam červ si nejvíc zahoduje.
Toť velmi zvláštní hostina.

Špinavý vlk se nejdřív straní,
baštu zkoumá z povzdálí,
přesto že mu rozum brání,
zápach ho zcela ošálí.
Vbíhá do měsíčního svitu,
svým chrupem hlavu přetíná,
a s ní rychle zpět do úkrytu.
Toť velmi zvláštní hostina.

Krvavý sup již střemhlav spěchá,
to zrovna zmerčil mršinu,
jak jednou začne, nezanechá,
nic než holé kosti a špínu.
Má radost z chybějící hlavy,
rád masem z krku začíná,
žere, nemá žádné mravy.
Toť velmi zvláštní hostina.

A kdo poslal tělo k ledu?
otráviv jej vlastní rodina,
teď má tělo plné jedu.
Toť velmi zvláštní hostina.

Otázka pro čtenáře.

29. září 2011 v 6:00 | Článek pro vás napsal Míla |  Fantasy - Člověk by neměl snít, pokud ve své sny nevěří.
Mám tady na vás nachystanou otázku, ale než jí položím, nejprve nastínim jak by měla odpověď na takouvou otázku vzniknout, jak by měla vypadat a proč vůbec odpovídat.


Tak nejříve něco o původu vaší odpovědi, za odpověď neni žádná cena, takže není nutné za každou cenu odpovědět, správně odpovědět a co vůbec nechci, zveřejnit jako odpověď okopírovaný (nebo přepsaný) text z wiki nebo z jiné stránky Usmívající se. Pokud budete znát odpověď, prosím napište jí do komentáře a můžete přidat váš vlastní dojem či zkušenost s danou věcí. Pokud nebudete znát odpověd, můžete stejně zanechat komentář, třeba s tipem, co by to mohlo být. I za to vám budu moc vděčný.

Jak by měla odpověď vypadat? To je jednoduché, formou komentáře k článku, čím delší (a zajímavější), tím lépe.

A proč odpovídat na otázku? Pár čtenářů na můj blog zabloudí a proto mám stále více chuti do psaní, takže mám v plánu malý čtenářský projekt a tahle otázka mi doufám moc pomůže. Pokud nevíte pošlete odkaz na článek někam dál, nebo se s někým poraďte a napište mi jeho názor, moc bych to uvítal. Takže otázka zní:


Co si představíte, když si přečtete tyto dvě jména: Ian Livingstone, Steve Jackson a jaké máte s danou věcí zkušenosti?

Warhammer 40K: Space Marine

28. září 2011 v 15:37 | Článek pro vás napsal Míla |  Small cave - Útočiště pro každého kdo utíká před světem.
Všechny zdravim a vítám u mě na blogu, děkuju že sem občas zavítáte i přez to že články píšu dost nárazově. Vždycky mě potěší když vidím něakou tu návštěvnost a ještě víc když můžu reagovat na váš komentář. Takže dneska o nové hře co se mi dostala pod ruce...
Warhammer 40K trochu změnil kabát, nebo možná obráceně, kabát zůstal ale tělo je úplně jiné. Nová hra totiž není jak tomu doposud vždy bylo RTS (real-time-strategy), ale jde o akční jatka. Existují záporné recenze, které spekulují o tom jak je nová hra jen stereotypním a bezduchým mlácením skřetů.
A díky bohu je tomu tak, dodal bych že jde o stereotypní, bezduché, bezbohé, nelidské, ohavné cedění krve skřetů skrze Rotomeč a tak ladný a uvolňující tanec mezi horou zelených mrtvol. Prostředí Warhammeru 40K je velmi kvalitně a detailně vybudovaný sci-fi/fantasy svět, který je díky sérii strategií člověku znám a proto akční hra zasazená do takového světa, je pro hráče možnost octnout se v kůži jednoho z vojáků, jejichž plukum velel v předchozích sériích.
Neni moc co dodat, hra je autentická a pokud jste hráli předchozí díly, hned jí děte sehnat. A pokud Warhammer 40K vůbec neznáte, tak tuhle novinku prostě vyzkoušejte a mezery ve zdělání doženete později.

Vracím se k hraní karet .-)

26. září 2011 v 17:35 | Článek pro vás napsal Míla |  Fantasy - Člověk by neměl snít, pokud ve své sny nevěří.
Jednoho dne se mi všechno sesypalo, doslova, sesypal se mi pokoj a vše v něm tak bylo nenávratně pryč. Z pokladů o které jsem tak přišel, mě ale opravdu trápí "balíček karet".

"Balíček karet", nezní vlastně vůbec zajímavě, pokud člověk o těch kartách neví více. Nebyl to obyčejný balíček, kdejakých karet. Byl to velký a cenný balík karet z vůbec první sběratelské karetní hry na světe Magic: The Gathering.
Poslední dobou mi to ale nedá a musím na hru, souboje a turnaje v ní pořád myslet, což má za důsledek jedinou věc. A to nový start, zítra plánuju objednat nové karty z internetu a začít znovu sbírat, znovu hrát. Musím ještě pořádně vybrat s kterým balíčkem budu začínat a rozmyslet kterému elementu se v tomto fantasy světě věnovat, zatím mi imponuje Swamp (mokřina).

No ještě bych vám mohl o těchto kartách něco říct, pro zajímavost, nebo pokud by jste se chtěl někdo přidat. Jde o krásné ilustrované fantasy hrací karty, ilustrace na nich jsou originální a u každé je zmíněn i autor. Karty jsou přeložené do spousty jazyků a šarvátky i turnaje se tak hrají po celém světě.
Každý hráč má svůj balíček karet (získává je koupí nebo výměnou s ostatnímí hráči), balíček musí sestavit tak aby spolu karty dokonale spolupracovali. Když je balíček dobře sestavený, stačí už jen vyzvat na souboj jednoho nebo i více protivníků a pomocí magie a mocných stvoření z nepřítele vymlátit veškerý život.