Srpen 2011

Můj příběh, tento příběh není pro podezíravé, rejpavé, neodbytné, patošlapné připomínkaře !

29. srpna 2011 v 12:10 | Článek pro vás napsal Míla |  Small cave - Útočiště pro každého kdo utíká před světem.
Tématem týdne jest, osudové téma "Můj příběh" a tak jsem se rozhodl že vám odhalím svoji minulost, počínaje zázračným
porodem o kterém psal tehdy každý plátek.


A proč tomu tak bylo, co vlastně bylo na porodu tak zázračného?
Děti se mohou narodit s dlouhými nehty, vlasy, s uhry, nebo s jinou nepatrnou zvláštností. Ale já byl dítě nadmíru zázračné a na svět
jsem se tedy dostal, docela oblečený !

Psal se rok 1989 a v Anglili řádili na obřím pódiu Iron Maiden, tak a tehdy se to stalo. Můj otec, Bruce Dickinson vypustil text zhruba v polovině písně "Still Life" a chtěl jej nahradit proslovem o očekávaném narození jeho syna, na začátku proslovu vyzval na pódium mou matku Simone Simons...

Proslov se nekonal, byl přerušen předčasným porodem! A tehdy se stal ten zázrak. Po úmorném oddychování matky přímo na pódiu před tisíci fanoušků jsem se počal klubat na svět. Nešlo o žádné to klidné a obyčejné klubání se na svět, tolik jsem se těšil, že jsem na ten svět doslova vletěl. Zastavil se čas..... Simone naposled ohromnou silou zatlačí a já, já letím. Jak jsem se jistě již zmínil, narodil jsem se oblečený, nejspíš jsem očekával že mě uvidí tolik lidí a tak jsem lúno mojí matky opustil v pevných kožených botách, kožených kalhotách a v křiváku . V levé ruce jsem měl skleničku Whiskey s ledem a v pravé malou Tesco Club Card (Otec zbírá body za nákupy a já byl předurčen k tomu nakupovat basu piv jednu za druhou). V ústech jsem jímal dudlík polepený spoustou žiletek a kolem krku jsem měl řetízek z ostnatého drátu s přívěškem (pravá býčí lebka). Letěl jsem, letěl až jsem dopadl na ruce fanoušků a nechal jsem se vozit ve vzduchu nad davem...

A tím začal "Můj příběh".

Facebook vir.

21. srpna 2011 v 23:10 | Článek pro vás napsal Míla |  Small cave - Útočiště pro každého kdo utíká před světem.
Zdravim, poslední dobou se pomocí facebooku šíří nepříjemný vir, který vám může opravdu dost a dost škodit. Nevim kam až je možný ho vystopovat je to něakej běs z Úkrajiny tvůrcem může prý být jistý Alexey Klimenko. Každému doporučuju si zálohovat důležitá data.

Teď ho pro vás jednoduše popíšu:

Příjde vám zpráva od někoho z přátel.
Například: "hi" (anglicky Ahoj)
vy kupříkladu něco odepíšete a následuje
How are you ? ))) a dále Wanna laugh ?


Takže první co vás může zarazit,
že si s kamarádem nepopovídáte jak se patří.


Dále vám pošle odkaz na něakou stránku.
Poradim vám pevné pravidlo: na internetu naklikejte na každou hloupost :-)

Co se týče odkazu na tu infikovanou stránku: Ta stránka neni jedna, že by se dala blokovat. Ale jsou jich stovky. Generujou se další podle Facebook jména.

Ale pokud už na odkaz kliknete nic se neděje, žádný vir, nic, bude to něco na způsob kupříkladu youtube (falešný). I na té stránce si dělejte co chcete až na jednu věc. Nestahujte aktualizaci Adobe flash player (falešnou). Jednoduše nemačkejte ano na každé okno které vám vyskočí, ani na to na které už jste si zvykli. Ta aktualizace bude podezřele malý soubor jen par kilobajtů a všímejte si detajlů jako třeba že nebude vidět verze Adobe a tak. Napíše se vám hláška na způsob, verze programu Adobe je stará chcete aktualizovat? Nebo tak. Tak to prosím ne, tam už by začal problém.


Takže co vir může natropit...
Vir se bude pohybovat po vašem PC a kopírovat se. Při zapnutí PC se probudí i vir. Bude lézt do knihoven, putovat. Zablokuje vám antivirové programy. Taky umí zablokovat stránku facebook, všeobecné problémy s otvíráním www stránek, zamrzne vám spodní lišta, takže nejde například vypnout pc jinak než "na tvrdo". Vaším jménem se rozesílá pomocí zpráv na facebooku vir vašim přátelum. A tak dále...

Pro pomoc na serveru viry.cz je třeba pracovat v nouzovém režimu s prácí v síti (Restartujete počítač a při zapínání stlačíte F8, tam režim zvolíte). A doporučeno, nemít na pc nelegální software, jinak vám někteří moderátoři nebudou chtít pomoci.

Jak ho odstranit:
Na serveru viry.cz navštivte fórum přečtěte si jeho pravidla a založte tam nový článek, v něm popište svůj problém.
Brzy se vás ujme některý z profi moderátorů který s vámi individuálně projde skrze zprávy na fóru váš počítač a navede vás jak ho vyčistit.
Nebojte se stáhnout malé programy jako jsou RogueKiller, nebo Malwarebytes, niak vašemu počítači neuškodí. Ale používejte je jen podle istrukcí moderátora. Moderátor bude určitě potřebovat údaje které programy naleznou aby vám mohl na dálku pomoct. Program Malware používejte i dál na ochranu vašeho Pc před Malware (zákeřný potvory =) )

Návod pro profíky:
MalwareBytes AntiMalware
ComboFix

Návod pro větší profíky:
Používat Linux a né Windows :-) A je po viru :-)

Děkuju za pozornost a někdy se zas stavte.

Might and Magic VII: For Blood and Honor

20. srpna 2011 v 5:04 | Článek pro vás napsal Míla |  Small cave - Útočiště pro každého kdo utíká před světem.
Ustřelit 20 nebo 50 hlav v Counter Strike Source, nebo ničit reaktory v nejnovějšim Unreal Tournament i třeba vytvořit si pěknou plechovku v Need for Speed, to beru. Ale pro nás co jsme hry mastili od kolébky, od první verze OXO, přez Asteroids, Dungeon, Wizardy, Golden Axe, Wolf 3D, Tibia atd... pro nás jsou tu jiné hodnoty. A například u mě, není hráč hráčem, dokud nedohrál, podle mě nejpovedenější dílo ze série M&M a to sice Might and Magic VII : For Blood and Honor.

Might and Magic není hra, je to svět, ve kterém potkáváte obrovské množství tvorů, měst a kouzel, potkáváte je dokola v každé ze série her. A že jich neni málo, pokud se nepletu jde o něakých 17 her !!! Jde o krásné fantasy ( je pravda že do sedmého dílu se našel i něaký ten sci-fi prvek :-)) a já napíšu pár vět o tomto dílu.

Začínáte na Smaragdovém ostrově se svojí čtyřčlenou družinou (pokud ze začátku hry vytvoříte špatnou družinu, nemusíte hru ani dohrát) která může pojmout rasy jako člověk, elf, trpaslík a goblin, spoustu povolání a spoustu dovedností. Na ostrově se zapojíte do soutěže o hrad, no kdo by se do takové soutěže nezapojil. Pokud splníte úkoly dané soutěží a nejsou úplně jednoduché, tak vás Vévoda pošle lodí šup na pevninu.

"Your new castle is located in Harmondale" tak na tuhle větu nezapomenu, tuším že provází intro které probíhá když vyhrajete své sídlo. Šlo o podvod, vévoda se chtěl hradu zbavit, ono válkou zničená ruina plná krys a goblinů je jenom na obtíž. A ke všemu když leží napomezí území Elfů a Lidí, takže i mezi jejich odvěkými spory. Pro silné království jako je Erathia jste jen plevel, jeden z dalších pánů ztroskotaného hradu, kteří nemají žádnou životnost.

Každopádně mě se povedlo dějiny hradu Harmondale přepsat a s pomocí trpaslíků dokonce i trosku proměnit na.... no třeba uvidíte sami...


A tohle je moje družina:


Je třeba mít formu.

17. srpna 2011 v 16:52 | Článek pro vás napsal Míla |  Small cave - Útočiště pro každého kdo utíká před světem.

Forma na led - kytara: 325Kč

Forma na led - kosti: 235Kč


Forma na led - rampouch: 395Kč

Dětenice, Písek, Praha

16. srpna 2011 v 14:37 | Článek pro vás napsal Míla |  Small cave - Útočiště pro každého kdo utíká před světem.
Žrát rukama, pít kozí chcanky, chlastat žejdlik za žejdlem, vobčas vidít něakej ten mord, čarodejnici, kejklíře. To je krčma jak má bejt. Středověké krčmy Dětěnice - stránky ZDE. , Písek - stránky ZDE. , Praha - stránky ZDE.Big Fish (2003)

12. srpna 2011 v 16:19 | Článek pro vás napsal Míla |  Film - Má-li film úspěch, je to byznys. Nemá-li úspěch, je to umění.

Big Fish
Velká ryba v malém rybníce. Alespoň tak nadaný vypravěč popisuje řadou krásných a neuvěřitelných historek svůj život v tomto snímku Tima Burtona.

"V příbězích jsou naše sny," říká herec Ewan McGregor, který v pohádkovém dramatu Velká ryba ztvárnil mladého Edwarda Blooma. "A právě proto je vyprávíme ostatním. Činí nás zajímavými a spojují nás s ostatními lidmi. Bez nich by nám zbyly jenom supermarkety a politika. A k čemu by byl takový svět?"

Čarodějnice se skleněným okem, ve kterém uvidíte jak zemřete, obr i vlkodlak. I to jsou postavy které dokola zmiňuje ve svém vyprávění nemocný otec. Smutnou pravdou je ,že jeho jeho syn žádnému z vyprávění nevěří a přestane se s otcem/snílkem bavit.

Spisovatel Daniel Wallace podotýká, že mu při psaní knihy Big Fish, A Story of Mythic Proportions byl inspirací částečně jeho charismatický otec a také skutečnost, že se nedávno sám zhostil rodičovské role. "Edward Bloom a můj otec mají leccos společného. Stejně jako Edward měl i můj otec obrovské charisma, které někdy používal k tomu, aby si udržel lidi dál od těla. Ve chvílích, kdy se zdálo, že s posluchačem hovoří velmi důvěrným způsobem, pouze rozehrával svůj přirozený šarm."

Když se ocitne otec na smrtelné posteli, navštíví Will po dlohé době dům rodičů, kde se snaží otci vysvětlit že přez snůšku báchorek ani neví nic opravdového o jeho životě. A tak začíná malé pátrání po skutečnosti a neskutečnosti čarodějnic a obrů...